Poniżej przedstawiamy opis najważniejszych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku odpowiedzi na nurtujące zagadnienie zachęcamy do kontaktu

I. Logowanie

Dane do logowania wysyłane są wiadomości aktywacyjnej konto Użytkownika. Nie udostępniaj danych do logowania osobom postronnym. Zaznaczając opcję „Zapamiętaj mnie”, nie będziesz musiał każdorazowo logować się podczas odwiedzin serwisu.
W przypadku utraty danych do logowania (loginu lub hasła), skorzystaj z opcji „Zapomniałem hasła”. Na adres e-mail podany podczas rejestracji w serwisie zostanie wysłana wiadomość, zawierająca login oraz link do utworzenia nowego hasła.

II. Mój profil

Po zalogowaniu będziesz miał dostęp do Profilu Klienta, w którym możesz zarządzać:
  • danymi do logowania
  • danymi firmy
  • danymi kontaktowymi
  • planem abonamentowym
  • dodatkowymi usługami
  • fakturami
  • dodawanymi przez Ciebie ogłoszeniami do serwisu
  • odwiedzanymi ogłoszeniami
  • historią konta

III. Strona główna

Z poziomu strony głównej możesz:
  • korzystać z wyszukiwarki podstawowej
  • przeglądać ogłoszenia wyświetlane w oparciu o branże lub kategorie
  • przejść do zapisanych wcześniej, ulubionych ogłoszeń
  • przejść do utworzonych raportów
  • dodać swoje ogłoszenie do serwisu
Przeglądanie ogłoszeń z poziomy strony głównej
Po zalogowaniu się do serwisu, możesz zapoznać się z bazą ogłoszeń poprzez kliknięcie w odnośnik Ogłoszenia; przeglądać ogłoszenia według branż lub wyświetlić listę, wybierając jedną z kategorii:
  • Przetargi - zawiera ogłoszenia o zamówieniach publicznych, zamówieniach niepublicznych, zapytania ofertowe oraz zamówienia publikowane na platformach zakupowych; ogłoszenia które nie są przetargami, które są publikowane na stronach internetowych ogłaszających
  • Prywatne zlecenia – drobne ogłoszenia osób prywatnych oraz użytkowników serwisu
  • Sprzedaż - głoszenia sprzedaży ruchomości, nieruchomości
  • Kupno/wynajem – drobne ogłoszenia kupna, wynajmu
  • Wyniki przetargów – ogłoszenia o wybranych ofertach
  • Pozwolenia – ogłoszenia o wydanych pozwoleniach budowlanych, pobierane ze strony Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego
  • Dotacje – informacje o przyznanych dofinansowaniach firmom i urzędom
  • Inwestycje – ogłoszenia o planowanych postępowaniach

IV. Wyszukiwanie ogłoszeń:

1. Podstawowe

Podstawowa wyszukiwarka dostępna jest na stronie głównej . Jeżeli chcesz wyszukać interesujące Cię ogłoszenie, wpisz w pole „czego szukasz” charakterystyczne słowo lub frazę występującą w treści ogłoszenia np. budowa ścieżek rowerowych. Automat utworzy frazę w poprawnej formie, po której zostaną wyszukane ogłoszenia. Dodatkowo możesz doprecyzować zakres terytorialny wpisując miasto lub województwo ogłaszającego w pole „lokalizacja

2. Ustawienia zaawansowane wyszukiwania

Klikając w „Opcje wyszukiwania” (dostępne pod przyciskiem „Szukaj” na stronie głównej) zostaniesz przekierowany do wielu opcji wyszukiwania, które pozwolą precyzyjniej określić kryteria poszukiwanego ogłoszenia. Po przejściu do ustawień zaawansowanych dostępne są opcje:
Znajdź konkretne ogłoszenie – możesz wyszukać ogłoszenia po jego numerze id (numer wewnętrzny naszego serwisu) lub po numerze referencyjnym, nadanym przez ogłaszającego
Zakres wyszukiwania – decydujesz, czy chcesz wyszukać ogłoszenia o zamówieniach, czy wynikach już rozstrzygniętych ogłoszeń. Opis wyszukiwania wyników postępowań dostępny jest tutaj
Status ogłoszenia – możesz wybrać, czy chcesz wyszukać ogłoszenie aktualne, czy archiwalne. Ogłoszenia, których termin składania ofert lub data ważności upłynęły, znajdują się w archiwum.
Branże – zaznaczając checkboxy branż, wyszukasz ogłoszenia, które zostały do nich przypisane. W wyszukiwarce wyświetlone są główne grupy branż. Możesz wybrać bardziej szczegółowe branże, klikając w ich tytuł. Spowoduje to rozwinięcie pełnego drzewa branż.
Słowa kluczowe – możesz dodać pojedyncze słowa kluczowe lub bardziej rozbudowane frazy, po których będą wyszukiwane ogłoszenia, wpisując je w pole „słowa kluczowe lub wyrażenia” Każde słowo lub fraza powinna zostać dodana odzienie poprzez kliknięcie przycisku „dodaj słowo”
Wyszukaj tylko w wybranych branżach
Jeżeli zaznaczysz tę opcję, słowa kluczowe będą wyszukiwane tylko w ogłoszeniach, które zostaną przypisane tylko do wybranych wyżej branż (wyszukiwanie zawężające) Jeżeli podana opcja nie będzie zaznaczona, słowa kluczowe będą wyszukiwane niezależnie od wybranych branż, czyli zostaną wyszukane ogłoszenia przypisane do określonej branży i dodatkowo te, w których pojawi się zdefiniowane słowo kluczowe lub fraza. (wyszukiwanie rozszerzające)
Funkcja Odmiana
Jeżeli wpiszesz dowolne słowo kluczowe lub frazę łączoną i zaznaczysz opcję odmiana, zostaną one dodane do wyszukiwania w formie, uwzględniającej dowolne odmiany danego słowa lub frazy. Np chcesz odnaleźć ogłoszenia, na dostawę aparatów fotograficznych. W tym celu możesz wpisać frazę „aparaty fotografizne”. Jeżeli nie zaznaczysz opcji odmiana, zostaną wyszukane ogłoszenia, które zawierają w swojej treści frazę aparaty fotograficzne tylko w tej dokładnej formie. Nie zostaną wyszukane ogłoszenia, które zawierają frazę w odmianie np. „aparatów fotograficznych”, przez co zakres wyszukiwania jest mocno zawężony. Aby mieć pewność odnalezienia wszystkich ogłoszeń na dostawę aparatów fotograficznych, dodając podaną frazę aparaty fotograficzne zaznacz opcje odmiana. Wówczas w momencie dodawania frazy automat samodzielnie przekształci podaną frazę do formy uwzględniającej różne odmiany wpisanej frazy: (+aparat*, +fotograf*). Dzięki temu zostaną odnalezione ogłoszenia, które w swojej treści mają zawartą podaną frazę w dowolnej formie. Po zaznaczeniu opcji odmiana, słowa kluczowe składające się na frazę, występujące w treści ogłoszenia, nie muszą znajdować się obok siebie. W większości przypadków zalecamy stosowanie opcji odmiana.
Manualne tworzenie fraz wyszukiwania – oprócz opcji odmiana, możesz samodzielnie tworzyć słowa kluczowe oraz frazy, po których będą wyszukiwane ogłoszenia. Poniżej znajdziesz opis możliwych konfiguracji
1. Wyszukiwanie po pojedynczym słowie kluczowym
  • w dowolnej odmianie – jeżeli wpiszesz słowo kluczowe w części nieodmiennej i zakończysz je gwiazdką *, wówczas wyszukasz wszystkie ogłoszenia, w których podane słowo występuje w dowolnej odmianie. Np. wpisując słowo pomp*, zostaną odnalezione ogłoszenia, które w swojej treści posiadają słowo pomp, pomp, pompowy, pompowych itd.
  • w dokładnie wpisanej formie – jeżeli wpiszesz słowo kluczowe w cudzysłowie, wyszukasz wszystkie ogłoszenia, w których podane słowo występuje w dokładnie takiej formie, w jakiej zostało wpisane. Np wpisując słowo „pomp”, zostaną odnalezione ogłoszenia, które w swojej treści posiadają słowo pomp tylko w tej dokładnej formie.
Istnieje możliwość wpisania większej ilości pojedynczych słów kluczowych w różnej odmianie. Każde słowo należy oddzielić przecinkiem. Np: pomp*, „silnik”, motor*. Ogłoszenia zostaną wyszukane oddzielnie po każdym słowie.
2. Wyszukiwanie po dwóch i większej ilości słów kluczowych (wyszukiwanie po frazach)
  • słowa kluczowe frazy występują jednocześnie w dowolnym miejscu w ogłoszeniu – Jeżeli chcesz wyszukać ogłoszenia zawierające w swojej treści jednocześnie dwa lub większą ilość słów w dowolnej odmianie, położonych w różnym miejscu w treści ogłoszenia, zastosuj kombinację złożoną z nawiasów ( ) i znaków +. Całość jednej frazy weź w nawias a poszczególne słowa danej frazy dodaj w części nieodmiennej stosując przy każdym znak +. Pamiętaj, aby słowo w części nieodmiennej zakończyć znakiem *. Każde słowo oddziel przecinkiem. Np chcesz wyszukać ogłoszenie na dostawę pomp elektrycznych. W takim przypadku możesz użyć następującej frazy: (+dostaw*, +pomp*, +elektrycz*). Zostaną odnalezione ogłoszenia, w których treści pojawiają się jednocześnie wszystkie wpisane słowa, w dowolnej odmianie, lecz nie muszą być położone obok siebie np. ogłoszenie na dostawę pomp elektrycznych, na dostawę elektrycznych pomp
  • słowa kluczowe frazy występują jednocześnie w dokładnie takiej formie, w jakiej zostały wpisane – muszą być położone obok siebie. - Jeżeli chcesz wyszukać ogłoszenie, zawierające w swojej treści dokładnie taką frazę, jaką wpiszesz, wpisz frazę w cudzysłowie. Możesz w nim również zastosować gwiazdki *, uwzględniając różne odmiany słów, z tym że słowa muszą wystąpić w treści ogłoszenia obok siebie. W przypadku fraz w cudzysłowie możesz użyć tylko dwóch słów. Nie oddzielaj ich przecinkami. Np chcesz wyszukać ogłoszenie na dostawę pomp pneumatycznych i tylko takie, które zawierają te frazę w dokładnie takiej formie. W takim przypadku możesz zastosować frazę „pomp* pneumatyczn*” Zostaną odnalezione ogłoszenia, w których treści pojawi się dokładnie ta wpisana fraza np. ogłoszenie na dostawę pomp pneumatycznych, zakup pompy pneumatycznej, ale już nie zostanie wyszukane ogłoszenie np. na dostawę pompy wodnej pneumatycznej (słowa już nie leżą obok siebie)
Pamiętaj!Słowa kluczowe mogą znacznie zawęzić lub rozszerzyć zakres wyszukiwania. Używaj ich z głową. W znakomitej części przypadków parametry raportu możesz dokładnie ustawić za pomocą samych branż.
Lokalizacja - w przypadku nieuzupełnienia pól, będziesz otrzymywał ogłoszenia z pełnego zakresu.
Organizator - możesz zawęzić zakres wyszukiwania poprzez wpisanie jego nazwy. Należy mieć na uwadze, że ten sam organizator może w różnych ogłoszeniach przyjmować różną nazwę np. poprzez zastosowanie skrótu. Aby optymalnie wyszukiwać ogłoszenia po nazwie organizatora, najlepiej użyj pojedynczego słowa w części nieodmiennej, występującego w nazwie ogłaszającego oraz dodatkowo jego nazwy zapisanej skrótem, jeżeli taki występuje. Np wyszukiwanie ogłoszeń dla organizatora Polskie Koleje Państwowe. Optymalne słowo zastosowane do wyszukania ogłoszeń tego organizatora to: kolej* (znak * zastępuje dowolne zakończenie danego słowa) oraz dodatkowo po przecinku skrót pełnej nazwy organizatora: pkp*. Frazy to wpisania: kolej*, pkp*. W podane pole można wpisać wiele nazw ogłaszających, oddzielając je przecinkami.
Miasto - wpisując miasto ogłaszającego, zawęzisz zakres wyszukiwania do określonego miasta. Możesz wpisać więcej miast, oddzielając je przecinkami. W przypadku dwuczłonowych nazw miast np. Jastrzębie-Zdój, wpisz jedną część członu, w tym przypadku słowo Jastrzębie
Wybór zakresu terytorialnego - Możesz również wyszukać ogłoszenia dla węższych obszarów z terenu Polski. W tym celu wybierz dany obszar lub kliknij w rozwinięcie, aby doprecyzować zakres terytorialny do województw i powiatów.
Dane dotyczące ogłoszeń
  • Kategorie - Domyślnie zaznaczone są wszystkie kategorie. Możesz zmienić zakres wyszukiwania poprzez kliknięcie w jej pole. Dana kategoria zostanie dezaktywowana/aktywowana
  • Typ – Domyślnie wyszukiwane są wszystkie typy ogłoszeń (dostawa, usługa, robota budowlana). Możesz zmienić zakres wyszukiwania poprzez kliknięcie w pole typu. Wybrany typ zostanie aktywowany/dezaktywowany
Podczas definiowania poszczególnych parametrów, na bieżąco masz podgląd na wybrane ustawienia w tabeli po lewej prawej stronie wyszukiwarki. Kliknięcie odpowiedniego parametru w podglądzie, przekieruje Cię do wybranej sekcji w wyszukiwarce. Na bieżąco również wyświetlana jest liczba ogłoszeń znalezionych w oparciu o definiowane parametry. W tabeli podglądu widnieje również opcja zapisu zdefiniowanych parametrów jako raport – odnośnik „Zapisz jajko raport
Wyszukiwanie wyników postępowań
Zasada działania wyszukiwarki wyników postępowań jest taka sama, jak w przypadku wyszukiwarki ogłoszeń. Wyszukiwarki wyników możesz także użyć do odnalezienia postępowań, w których wygrała konkretna firma. W tym celu skorzystaj z pola Słowa kluczowe, gdzie możesz wpisać charakterystyczne słowa, występujące w nazwie wygrywającej firmy, np. Skanska. Zalecamy wpisywanie słów i fraz z zaznaczoną opcją odmiana

V. Tworzenie i edycja raportu:

Raport służy do szybkiego podglądu nowo dodanych ogłoszeń do serwisu, w oparciu o wcześniej zapisane przez Ciebie kryteria. W oparciu o stworzony raportu będą codziennie wysyłane na Twój adres e-mail powiadomienia o nowo dodanych ogłoszeniach w danym dniu. Raport możesz utworzyć:
1. Z poziomu wyszukiwarki
Raport tworzony w oparciu o definiowanie parametrów wyszukiwania (Patrz opis: Ustawienia zaawansowane wyszukiwania, a następnie kliknięcie odnośnika „Zapisz jako raport
2. Klikając w odnośnik Raport w menu serwisu a następnie skorzystać z kreatora tworzenia raportu (Odnośnik „Stwórz raport”)
Po przejściu w odnośnik „Raporty” na stronie głównej, zostaniesz przekierowany do działu raportów, w którym będzie widniał wykaz utworzonych już raportów (jeżeli były tworzone) oraz odnośnik do kreatora „Przejdź do kreatora”, który przeprowadzi Cię przez poszczególne sekcje ustawień wyszukiwania.
Etapy tworzenia raportu:
Krok 1. Wybierz branże i słowa kluczowe
Wybierz branże najbardziej odpowiedniej do Twojej działalności. W celu przejścia do bardziej szczegółowej branży, kliknij w znak > obok nazwy branży głównej. Możesz wybrać całe branże główne lub branże poboczne. Możesz doprecyzować lub rozszerzyć zakres wyszukiwania, wstawiając słowa kluczowe lub frazy. Opis sposoby ich stosowania znajdziesz w dziale Słowa kluczowe. Uzupełnienie słów kluczowych nie jest wymagane.
Krok 2. Zasięg terytorialny (w przypadku nieuzupełnienia pól , będziesz otrzymywał ogłoszenia z pełnego zakresu terytorialnego)
Możesz wyszukać ogłoszenia dla węższych obszarów z terenu Polski. W tym celu wybierz dany obszar lub kliknij w rozwinięcie, aby doprecyzować zakres terytorialny do województw i powiatów. Wpisując miasto ogłaszającego, zawęzisz zakres wyszukiwania do określonego miasta. Możesz wpisać więcej miast, oddzielając je przecinkami. W przypadku dwuczłonowych nazw miast np. Jastrzębie-Zdój, wpisz jedną część członu, w tym przypadku słowo Jastrzębie. Możesz zawęzić zakres wyszukiwania poprzez wpisanie jego nazwy. Należy mieć na uwadze, że ten sam organizator może w różnych ogłoszeniach przyjmować różną nazwę np. poprzez zastosowanie skrótu. Aby optymalnie wyszukiwać ogłoszenia po nazwie organizatora, najlepiej użyj pojedynczego słowa w części nieodmiennej, występującego w nazwie ogłaszającego oraz dodatkowo jego nazwy zapisanej skrótem, jeżeli taki występuje. Np wyszukiwanie ogłoszeń dla organizatora Polskie Koleje Państwowe. Optymalne słowo zastosowane do wyszukania ogłoszeń tego organizatora to: kolej* (znak * zastępuje dowolne zakończenie danego słowa) oraz dodatkowo po przecinku skrót pełnej nazwy organizatora: pkp*. Frazy to wpisania: kolej*, pkp*. W podane pole można wpisać wiele nazw ogłaszających, oddzielając je przecinkami.
Krok 3. Dane dotyczące ogłoszenia
Kategoria oraz typ ogłoszenia. Domyślnie zaznaczone są wszystkie kategorie oraz typy ogłoszeń. Klikając w w wybrane pole, możesz wyłączyć daną kategorię lub typ z zakresu wyszukiwania.
Krok 4. Wysyłka raportu
Wybierasz jaki zakres informacji chcesz otrzymywać w raporcie (wszystkie ogłoszenia, same przetargi, same wyniki) Zaznaczając opcje „wysyłaj raporty e-mail” zostaniesz poproszony o podanie adresu/adresów e-mail do wysyłki raportów. Domyślnie jest zaznaczona również opcja „wysyłaj powiadomienia również w przypadku braku ogłoszeń” Zachęcamy do pozostawienia tej opcji włączonej. Dzięki temu będziesz widział, że wysyłka jest poprawna a wiadomości docierają poprawnie na skrzynkę pocztową.
Krok 5. Nazwa raportu
Nazwij tworzony przez siebie raport a następnie go zapisz. Po poprawnym zapisaniu raportu będziesz mógł go sprawdzić w dziale Raporty.
Edycja istniejących raportów
W każdej chwili możesz zmienić parametry już zapisanych raportów. W tym celu przejść do działu Raporty a następnie na wysokości nazwy danego raportu kliknij w ikonę edycji. Obok niej widnieje przycisk kosza, usuwający dany raport. W ramach edycji raportu możesz zmienić ustawienia wyszukiwania oraz parametry wysyłki powiadomień o nowych ogłoszeniach.

VI. Pytania i odpowiedzi (FAQ)

1. Mam problemy z logowaniem
Sprawdź czy na pewno wpisujesz poprawne dane do logowania (login, mail, hasło). W przypadku dalszych problemów skorzystaj z opcji odzyskiwania danych do logowania. Jeżeli pomimo wpisywania poprawnych danych nadal nie możesz się zalogować, spróbuj logowania na innej przeglądarce. Domyślna może przetrzymywać stare loginy, hasła lub pliki cookie. W takim wypadku należy wyczyścić dane naszej witryny w ustawieniach przeglądarki.
2. W jaki sposób mogę wyszukać interesujące mnie ogłoszenie.
Odpowiedź znajdziesz w dziale Wyszukiwanie ogłoszeń
3. W jaki sposób mogę wyszukać wyniki przetargów
Odpowiedź znajdziesz w dziale Wyszukiwanie wyników postępowań
4. W jaki sposób tworzyć/edytować raporty?
Odpowiedź znajdziesz w dziale Tworzenie i edycja raportu
5. Nie znalazłem ogłoszenia w serwisie
Upewnij się, że zdefiniowałeś poprawne parametry wyszukiwania. Jeżeli mimo różnych konfiguracji wyszukiwania nie odnalazłeś poszukiwanego ogłoszenia, skontaktuj się z nami
6. Nie otrzymuję powiadomień o nowych ogłoszenia na e-mail.
Najczęstszą przyczyną braku raportów są filtry antyspamowe, działające na serwerach poczty. Upewnij się, że adres e-mail jest poprawny. Sprawdź czy powiadomienie nie trafiło na poczcie do katalogu Spam lub Śmieci. Na niektórych pocztach powiadomienia mogą znajdować się w różnych katalogach segregatorów poczty. W przypadku braku powiadomień, zawsze zalecamy dodanie naszego adresu wysyłki do listy zaufanych nadawców.
7. W jaki sposób mogę dodać adres do listy zaufanych nadawców (białej listy) na swojej poczcie?
Poczta Interia:
1. Zaloguj się na poczcie z poziomu strony internetowej https://poczta.interia.pl
2. Przejdź do ustawień skrzynki pocztowej (ikonka zębatki w lewym górnym rogu) – kategoria Główne ustawienia a następnie Antyspam https://ustawienia.interia.pl/poczta/antyspam
3. W sekcji Prywatny filtr antyspamowy wstaw nasz adres wysyłki raportów raporty@iprzetargi.pl w pole Zaufane i następnie je dodaj do listy zaufanych
4. Adres powinien pojawić się na liście Zaufanych
Od tej pory nasze wiadomości powinny docierać poprawnie
Uwaga: W przypadku poczty Interia wiadomości mogą być przenoszone do jednego z folderów utworzonych automatycznie na poczcie. Sprawdź czy nasze raporty nie trafiły do jednego z folderów: Rachunki, Oferty, Społeczności. (pasek folderów dostępny jest po lewej stronie).
Poczta Gmail:
1. Zaloguj się na poczcie z poziomu strony internetowej https://www.google.com/intl/pl/gmail/about/
2. Przejdź do ustawień skrzynki pocztowej (ikonka zębatki w prawym górnym rogu) i kliknij Wszystkie ustawienia, a następnie kategoria Filtry i zablokowane adresy https://mail.google.com/mail/u/0/#settings/filters
3. Wybierz Utwórz nowy filtr - pojawi się formularz tworzenia nowego filtra
4. W pole od wstaw adres raporty@iprzetargi.pl , w pole temat wpisz słowo Raport
5. Po wpisaniu danych wybierz Utwórz filtr na podstawie tych kryteriów wyszukiwania – pojawi się lista poleceń
6. Wybierz z listy Nigdy nie wysyłaj do spamu – potwierdź zmianę klikając w odnośnik Utwórz filtr
Od tej pory nasze wiadomości powinny docierać poprawnie
Uwaga: W przypadku poczty Gmail wiadomości mogą być przenoszone do jednego z folderów utworzonych automatycznie na poczcie. Sprawdź czy nasze raporty nie trafiły do jednego z folderów: Społeczności, Powiadomienia, Fora, Oferty (pasek folderów znajduje się po lewej stronie w zakładce Kategorie).
Outlook Live:
1. Zaloguj się na poczcie z poziomu strony internetowej https://outlook.live.com
2. Przejdź do ustawień skrzynki pocztowej (ikonka zębatki w prawym górnym rogu) – zakładka Opcje > Poczta > Wiadomości śmieci > Bezpieczni nadawcy
3. W sekcji Bezpieczni nadawcy wprowadź nadawcę lub domenę: raporty@iprzetargi.pl a następnie dodaj. Adresy powinny znaleźć się na liście zaufanych
Od tej pory nasze wiadomości powinny docierać poprawnie
Poczta Onet:
1. Zaloguj się na poczcie z poziomu strony internetowej https://poczta.onet.pl
2. Przejdź do ustawień skrzynki pocztowej (Ikonka zębatki umiejscowiona jest na szarym pasku, po lewej stronie poczty), kategoria Reguły przekierowania > Antyspam https://ustawienia.poczta.onet.pl/Reguly_i_przekierowania/Antyspam
3. Na dole zakładki znajduje się żółty przycisk Dodaj regułę. Po kliknięciu wybierz Dodaj email do wyjątków i wpisz nasz adres: raporty@iprzetargi.pl , zapisz i zamknij. Nasz adres powinien pojawić się na liście Lista reguł wykluczonych ze Spam
4. Adresy powinny znaleźć się na liście zaufanych nadawców.
Od tej pory nasze wiadomości powinny docierać poprawnie
Uwaga: W przypadku poczty Onet wiadomości mogą być przenoszone do jednego z folderów utworzonych automatycznie przez funkcję Smartfoldery (o ile taka jest włączona na skrzynce). Sprawdź czy nasze raporty nie trafiły do jednego z folderów: Społeczności, Powiadomienia, Oferty. (pasek folderów dostępny jest po lewej stronie).
Poczta o2
1. Zaloguj się na poczcie z poziomu strony internetowej: https://poczta.o2.pl
2. Przejdź do ustawień skrzynki – folder Opcje, znajdujący w prawym górnym rogu dostępny po najechaniu kursorem i kliknięciu na login).
3. Wybierz zakładkę Opcje a następnie Filtry https://poczta.o2.pl/d/#/options/list?tab=filters
4. Kliknij Dodaj filtr
5. Uzupełnij formularz w następujący sposób: Jeżeli dowolny warunek z poniższych jest spełniony pole od zawiera - pole podaj domenę wpisz nasz adres: raporty@iprzetargi.pl Wykonaj następujące akcje > Lista wybierz Nigdy nie oznaczaj jako spam (biała lista) > Zapisz filtr
Od tej pory nasze wiadomości powinny docierać poprawnie
Uwaga:W przypadku poczty o2 wiadomości mogą być przenoszone do jednego z folderów utworzonych automatycznie na poczcie. Sprawdź czy nasze raporty nie trafiły do jednego z folderów segregatora: Oferty , Społeczności, Newslettery (pasek folderów dostępny jest po lewej stronie).
Poczta WP
1. Zaloguj się na poczcie z poziomu strony internetowej https://profil.wp.pl
2. Przejdź do ustawień skrzynki (zakładka Opcje dostępna na samej górze poczty) https://poczta.wp.pl/w/#/options/list?tab=general
4. Sprawdź, czy nasz adres: raporty@iprzetargi.pl nie znajduje się na Czarnej liście. Jeżeli tak, to usuń je go listy czarnym przyciskiem Usuń.
5. Kliknij w niebieski przycisk Dodaj filtr pod listą adresów.
6. Uzupełnij formularz w następujący sposób: Jeżeli dowolny warunek z poniższych jest spełniony pole od zawiera - pole podaj domenę wpisz nasz adres: raporty@iprzetargi.pl Wykonaj następujące akcje > Lista wybierz Nigdy nie oznaczaj jako spam (biała lista) > Zapisz filtr
Od tej pory nasze wiadomości powinny docierać poprawnie
Uwaga:W przypadku poczty Wp wiadomości mogą być przenoszone do jednego z folderów utworzonych automatycznie na poczcie. Sprawdź czy nasze raporty nie trafiły do jednego z folderów segregatora: Powiadomienia, Oferty, Społeczności, Newslettery (pasek folderów znajduje się na środku strony, nad listą tytułów wiadomości).
Dodawanie adresów do listy zaufanych nadawców (białej listy) w programach pocztowych:
Outlook
1. Przejdź do programu pocztowego
2. Na karcie Narzędzia główne kliknij pozycję Wiadomość-śmieć, a następnie kliknij pozycję Opcje wiadomości-śmieci.
3. Na karcie Bezpieczni nadawcy zaznacz pole wyboru Automatycznie dodaj adresatów moich wiadomości e-mail do listy bezpiecznych nadawców.
4. Wyślij wiadomość testową na adres raporty@iprzetargi.pl aby podany adres został dodany do bezpiecznych nadawców
Od tej pory nasze wiadomości powinny docierać poprawnie
Thunderbird
1. Przejdź do programu pocztowego
2. Sprawdź czy raporty nie trafiły do katalogu spam, śmieci, kosz. W przypadku pojawienia się naszych raportów w folderze wiadomości niechcianych, zaznacz wiadomości i wybierz opcję To nie jest spam
3. Z menu na górze poczty wybierz opcję Adresy. Z listy adresów wybierz Osobista książka adresowa (lewa kolumna)
4. Wybierz opcję Nowa wizytówka a następnie wprowadź nowy kontakt z adresem w polu e-mail: raporty@iprzetargi.pl i zapisz go.
5. Z głównego menu poczty wybierz zakładkę Narzędzia a następnie Konfiguracja kont
6. Dla każdego konta rozwiń ustawienia i wybierz zakładkę Niechciana poczta. Po wejściu w zakładkę sprawdź, czy w opcji Nie oznaczaj wiadomości automatycznie jako niechcianej, jeżeli adres nadawcy znajduje się w zaznaczona jest (powinna być) Osobista książka adresowa
Od tej pory nasze wiadomości powinny docierać poprawnie
Blackberry
1. Przejdź do programu pocztowego
2. Przewiń do wiadomości od
3. Przejdź do pola zawierającego nazwę, kliknij przycisk Berry a później Pokaż Adres
4. Zaznacz i skopiuj nasz adres email
5. Przejdź do Książki adresowej i znajdź użytkownika a następnie wybierz i zapisz
6. Kliknij aby edytować a następnie wklej i zapisz adres
Od tej pory nasze wiadomości powinny docierać poprawnie
AppleMail:
1. Przejdź do poczty AppleMail
2. Sprawdź folder Spam. W przypadku pojawienia się w tym folderze naszych raportów, zaznacz wiadomość i wybierz opcję Nie Spam
3. Wybierz Ustawienia a następnie przejdź do zakładki Zasady > Dodaj zasadę
4. Wybierz nazwę zasady a następnie stwórz zasadę Jeżeli którykolwiek z tych warunków zostanie spełniony: Od zawiera raporty@iprzetargi.pl z listy akcji wybierz Przenieś wiadomość’ do skrzynki: Skrzynka Odbiorcza i kliknij Ok
Od tej pory nasze wiadomości powinny docierać poprawnie
W przypadku jakichkolwiek problemów z obsługą serwisu, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta